Apple-клас

Apple-клас – проект майбутнього

Навчальний заклад: Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням економіки та права Комсомольської міської ради Полтавської області
Адреса: вул.Миру, 5, м.Комсомольськ, Полтавська область, Україна, 39801
Директор школи: Тягай Наталія Анатоліївна
Учитель інформатики: Роман Олександр Анатолійович

     Комсомольська ЗОШ №1 має статус інноваційного навчального закладу в Полтавській області, активно ділиться досвідом роботи з колегами міст Полтави, Кременчука, Миргорода, Лубен. 
     Стратегічною метою закладу є створення умов для розвитку творчих здібностей учнів та їх самореалізації, залучення їх до науково-дослідницької, пошукової, експериментальної роботи. Сьогодні школа – загальновизнаний лідер у запровадженні інновацій. Це і розробка стратегічного плану розвитку навчального закладу, моделі випускника школи ХХІ століття. Школа має почесне звання Лауреат конкурсу «Сучасна освіта України» у номінації «Інновації у розробці сучасних технічних та наочних засобів навчання». Школа являється ресурсним центром у Полтавській області по впровадженню Всеукраїнської освітньої мережі «Щоденник.UA». У 2011 році навчальний заклад увійшов до мережі шкіл-новаторів за спільною програмою Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України та «Microsoft» Україна. Школа представляє місто у Національному проекті «Відкритий світ», метою якого є створення інформаційно-комунікаційної (4G) освітньої мережі національного рівня – централізованого освітнього середовища для учнів, батьків, вчителів.
     У Комсомольській ЗОШ №1 є ІТ-Центр, який створений за кошти Благодійного фонду Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Він має сучасну технічну базу та задіяний у викладанні інформатики, математики, фізики, історії, правознавства, географії, біології, хімії, предметів початкової школи. Є програмне забезпечення навчального характеру. Але школа відчуває гостру потребу у цифровому обладнанні, для того, щоб зробити процес навчання сучаснішим і результативнішим, спрямованим у майбутнє.

Суть і мета проекту
     Підвищити якість інформаційного середовища школи для покращення можливостей учасників навчально-виховного процесу в навчальній, творчій, експериментальній, науковій, пошуковій діяльності шляхом створення Apple-класу (33 планшети IPad з програмним забезпеченням).

Ідея проекту
     Ідея проекту – створити клас Apple – осередок інформаційно-комунікаційного середовища школи майбутнього, що дасть можливість:
- долучити учнів до найновіших, найпрестижніших цифрових технологій майбутнього;
- підвищити рівень навчального процесу;
- покращити якість викладання всіх предметів шкільного курсу;
- успішно реалізувати експеримент «Медіакультура»;
- розвивати творчі здібності учнів;
- залучити дітей до експериментальної, пошукової, дослідницької роботи;
- активізувати проектну діяльність у школі;
- надати учасникам навчально-виховного процесу можливість вільно працювати у Всеукраїнській освітній мережі «Щоденник.UA»
     Оскільки головне підприємство міста ВАТ «Полтавський ГЗК» активно запроваджує інноваційні технології у процесі виробництва, йому потрібні будуть працівники, що володіють сучасними цифровими технологіями. Apple-клас забезпечить підготовку саме таких кадрів.

     За допомогою Apple-класу, який школа може отримати за проектом, будуть застосовані п'ять передових технологій для навчання:
Планшети. Навчальні аудиторії стають все більш технологічно насиченими. Планшетні комп'ютери дозволяють легко брати участь в навчальному процесі і бути більш залученим в обговоренні навчального матеріалу і роботі над проектами.

Вільні освітні ресурси
     Сучасні технології роблять доступ до отримання інформації все більш відкритим. Багато навчальних закладів викладають в мережу цілі навчальні курси. Створені платформи, що дають можливість долучитися до останніх досягнень наукової думки. Існує також велика кількість безкоштовних ресурсів, на яких безкоштовно можна вивчати іноземні мови, предмети середньої школи, готуватися до здачі ДПА та ЗНО.

Соціальні мережі
     Їх використання в процесі навчання підвищує рівень участі учнів у навчальному процесі. За допомогою освітніх соціальних мереж, зокрема «Щоденник.UA», до навчального процесу активно залучаються  і вчителі, і батьки, і учні.

Онлайнове навчання
     Дозволяє отримувати освіту в зручний час у будь-якому місці, де є доступ до Інтернету.

Передове програмне забезпечення
     Завдяки величезній кількості розроблених додатків навчання стає більш насиченим та повним.

     Apple-клас має забезпечити рівні можливості доступу до інформаційних ресурсів та цифрової техніки усіх учнів навчального закладу.  Шкільний Apple-клас має  відкриту систему відвідування. Кожен учитель може попередньо у спеціальному журналі адміністратора школи записатися на певний день та час для проведення свого уроку та провести його. Таким чином, це дає можливість доступу кожного класу, кожного учня школи до сучасних інформаційних технологій. Після уроків кабінет буде працювати за таким напрямками: понеділок, четвер - тренінговий центр для учнів 10-11 класів; вівторок, п’ятниця – гуртки тележурналістики для учнів 8-9-х класів; понеділок, середа – засідання шкільних наукових товариств 2-11 класів, четвер – дебатний клуб для учнів 5-7-х класів. Після позакласних занять буде організоване навчання вчителів та батьків. 

     Критерії визначення ефективності, методика оцінки проекту після впровадження. Критеріями ефективності проекту будуть слугувати  кількісні  та якісні показники. Кількісні показники – це кількість проведених уроків з різних предметів протягом навчального року з використанням цифрових технологій, кількість відвідувань кожним учнем шкільного Apple-класу протягом місяця. Ми плануємо, що протягом року кожен учитель-предметник (38 учителів) у якого в середньому 5 класів проведе в цьому кабінеті протягом року 170 уроків. Кожен учень в середньому матиме 5 відвідувань кабінету протягом місяця. 
Якісні показники проекту – це підвищення рівня знань учнів з навчальних предметів на 10% після впровадження проекту, підвищення інтересу учнів до процесу навчання та отримання нових знань на 30% (анкетування на початку та в кінці навчального року). Підвищиться доступ до інформаційних технологій тих учнів, які не мають  вдома  комп’ютерів – це 38% учнів школи. Збільшиться кількість учнів, які займаються науковими та пошуковими роботами з використанням інформаційних технологій. 

     У результаті реалізації проекту ми плануємо отримати наступне: 
• Стійке підвищення якості знань учнів з навчальних предметів, в тому числі з інформатики. 
• Підвищення інтересу учнів до отримання нових знань, розширення світогляду, у виборі майбутніх цілей та напрямків діяльності.
• Покращення навичок володіння цифровою технікою учнів школи.
• Підвищення результативності у творчих, наукових, пошукових конкурсах та змаганнях учнів школи.
• Відкриття нових талановитих учнів в різних галузях знань за допомогою інформаційних технологій.
• Підвищення якості навчально-виховного процесу.
• Створення осередку єдиного освітнього інформаційного середовища школи – Apple-класу.

Неділя, 28.04.2024, 22:03
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 118
Друзі сайту
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright NTyagay © 2024