Школа для батьків


Батьки і діти, діти і батьки –
Життя земного нерозривне коло,
Спливає час, минають роки –
Воно ж не розривається ніколи.
Із глибини спресованих віків
Шануємо премудрі заповіти:
В розумних і освічених батьків –
Достойні їх народжуються діти.

     Родина була, є, і буде джерелом людського життя.
   Сім’я - форма спільності людей, що склалася з поєднаного шлюбом подружжя, їхніх дітей(власних чи усиновлених), а також ,у деяких випадках, з інших осіб, поєднаних родинними зв’язками. У сім’ї дитина пізнає навколишній світ, тут у неї формується характер, світогляд, естетичні смаки, морально-етичні ідеали. Серед усіх геніальних винаходів людства чи не провідне місце посідає сім’я, родина.
   Родина-це найуніверсальніша академія, де не лише загартовується тіло, а й формується духовний ідеал. Про важливість родинного виховання свідчить той факт, що Генеральна Асамблея ООН оголосила 1994 рік Міжнародним роком сім’ї, визначила спільну для всіх країн тему : «Усі ми – одна родина» і постановила, що 15 травня щорічно буде відзначатися Міжнародний день родини.
   Одним із стратегічних напрямків роботи ЗОШ № 1 є робота з батьками.
   Педагогічний колектив школи ставить своїм завданням максимально зблизити сім’ю та школу на основі партнерства, співробітництва, взаємоспілкування, взаємодопомоги. Для виконання цього завдання в школі розроблена програма „Школа і сім’я”, метою якої є поліпшення рівня взаємин між батьками, вчителями та учнями, сприяння розвитку співпраці між родиною та школою. Програмою передбачена діяльність по інформуванню батьківської громади (батьківські збори, конференції, випуск газети „Разом”), педагогізація батьків (заняття школи „Азбука родинного виховання” (для батьків учнів 1-4 класів), засідання клубу „Родинний міст” (для батьків учнів 5-11 клосів)), співпраця по удосконаленню навчально-виховного процесу разом з батьківським комітетом школи.
В травні 2007 року завдяки Всеукраїнському проекту «Голос громадськості», громадській організації Центр освітніх програм та ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 у нашому місті народилось нове громадське об’єднання – Батьківська рада м. Комсомольська. Батьківська рада взяла на себе амбітні завдання – долучити батьківську громадськість міста  до участі у прийнятті рішень в освітній галузі міста. До складу ради увійшли по одному представнику від кожного дитячого садка та школи.
З моменту легалізації Батьківської ради пройшло дев’ять місяців. Сформувалось коло небайдужих людей, які прагнуть докласти власних зусиль до вирішення ряду проблем навчання і виховання підростаючого покоління, до покращення умов перебування учнів у навчальних та дошкільних закладах міста. На одному з перших засідань з ініціативи голови ради Чистякова В.Ю. батьки обговорювали питання використання йодованої солі в раціоні дітей. В результаті підписана угода між Батьківською радою міста та виконкомом Комсомольської міської ради про партнерство в реалізації проекту «Йод – основа здоров’я дитини».
   За ініціативою голови Батьківської ради Чистякова В.Ю. розпочався процес пошуку пропозицій по доочистці питної води в школах і садочках, який трансформувався у проект «Чиста вода».
Ще одна не менш гостра проблема – вживання наркотиків. Батьківська рада звернулась до харківської організації «Нарконон», тренери якої дали дозвіл на демонстрацію   надзвичайно ефективних відеоматеріалів у навчальних закладах міста та через мережу КТВ «ГОК ТВ» та через мережі інтернет-провайдерів Фобос та Альт.
   В ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 створено кабінет сім’ї, де батьки отримують методичну допомогу. Кабінет оснащено інформаційними стендами, бібліотечкою для батьків. У ньому батьки мають змогу проводити засідання батьківських комітетів, батьківські збори, Батьківської ради школи. 
   Щоб батьки стали справжніми партнерами в освітньому процесі, їхня думка повинна мати рівноцінне значення в політиці та управлінні школою. Найміцнішим фундаментом їхньої участі є відкрите обговорення важливих рішень. Батьківські збори класу та батьківський комітет є офіційними представниками, з допомогою яких батьки можуть брати участь у прийнятті рішень. 
   Нині кожний педагог школи, переосмислив теоретичну спадщину сподвижників української педагогіки з проблем родинного виховання, переконаний, що у цій системі багато важить відповідальність батьків за розвиток дитини та її виховання; він намагається оновити зміст, форми і методи роботи з батьками. Родинне виховання тільки тоді ефективне, коли батьки разом з учителями володіють сучасними педагогічними знаннями й уміннями, застосовують їх практично, не стоять осторонь, а беруть активну участь у навчально-виховному процесі школи. 

школа для батьків by Наталія Тягай

Понеділок, 29.04.2024, 01:25
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 118
Друзі сайту
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright NTyagay © 2024